Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

12 травня – ДЕНЬ МАТЕРІ

Автор SDA.if.ua. Категорія Теми до визначних дат

Group 4

Перше слово, яке вимовляє дитина: «мама». Як ласкаво й подібно воно звучить на усіх мовах: матер (латинь), мазер (англ.), мер (франц.), муттер (німецька), омма (кор.), ма (кит)… Взагалі, вважається, що звук „ма” – найбільш зручний для вимовляння малюка.

Християнська мати є партнером Творця у вихованні дітей. Як рослина не може зростати без сонця, так і жінка не може бути справжньою матір’ю без Бога. Лише жінку Він наділив здатністю виношувати дитину. В книзі пророка Ісаї 44:2 говориться про Бога і його працю: «Так говорить Господь, що тебе учинив і тебе сформував від утроби, і тобі помагає…». Хіба це не диво – Бог формує людину ще з утроби жінки?!

Відомо що саме матір несе чи не найбільшу відповідальність за виховання дітей, яких неможливо виховувати від випадку до випадку чи перекладати свою відповідальність на інших, тому що ніхто не може відноситись до дітей краще за батьків. «Послухай, мій сину, напучення батька свого, і не відкидай науки матері своєї» (Прип. 1:8).

Чи задумувався хтось, скільки коштували б послуги матері, якщо скласти платню за всю працю, яку вона виконує протягом року? Ще у 2000 році газета «Вашингтон пост» провела подібне дослідження і повідомила, що за рік вона б отримала 508 700 американських доларів! Цю цифру одержано на основі підрахування середньої платні за види діяльності, якими найчастіше займаються американські матері. Але потрібно нагадати що ці підрахунки проводились ще двадцять років тому і в одній з найрозвиненіших країн світу. Там буквально все автоматизовано. А дивлячись як важко багатьом матерям працювати у нас, можна стверджувати, що праця української матері за рік складала б близько 1 000 000 доларів. І це лише за послуги по вихованню дитини! А як вирахувати хвилювання, любов, недоспані ночі, жертовність…? Як вирахувати вчинок матері яка віддає дитині усе найсмачніше, найкорисніше й найкалорійніше, а сама не встигає (можливо й не має чим) поснідати?
Ось чому, з усього, що є на землі, материнство найбільш зрозуміло відображає взаємовідносини людини з Богом. Що стосується важливості обов’язків, то у царя, який сидить на престолі, вони не вищі, за непомітну жіночу працю. Мати – цариця свого дому, яка формує характер дітей і готує їх до життя вічного.
Сфера діяльності матері може бути скромною, але її вплив, в поєднанні з впливом батька, є настільки ж глибоким, як сама вічність. Крім Божої сили, сила матері на добро є найбільшою силою на землі.

Впливу матері немає кінця й меж, і якщо цей вплив є завжди впливом на добро, характери її дітей свідчитимуть про її високу моральність і гідність. Але в наш час небагато матерів усвідомлюють, що вплив мудрого виховання дітей дається взнаки і то з великою силою не тільки в цьому, сповненому мінливості житті, а й сягатиме у майбутнє, вічне життя. Формування характеру за небесним Зразком потребує великої, серйозної і наполегливої праці, але вона не даремна, тому що всяку цілеспрямовану працю задля спасіння душ нагороджує Сам Бог.
Кажуть, що кожна матір сподівається, що її донька буде щасливішою в шлюбі ніж вона, але жодна матір не вважає, що її син одружиться вдаліше за свого батька.

В наш час багато людей також вважають, що рано чи пізно люба дівчина стане практично точною копією своєї мами (стосується не стільки зовнішності, скільки характеру). Американські учені провели дослідження і вияснили, що так воно і є! Причому процес «перепрофілювання» дочки буде відбуватись незалежно від того, проживають вони разом чи досягнувши повноліття дочка живе окремо від батьків.

У дослідженні прийняли участь тисяча дорослих представниць прекрасної половини, і по закінченні експерименту вияснилось, що в 32 роки жінки починають говорити словами і навіть цілими фразами своїх матерів; у них проявляються відповідні звички, манери поведінки й інтереси. Учені також заявили, що з цим процесом марно боротись. Для них це велике відкриття, але для християн це не новина, тому що ще пророк Єзекіїль (16:44) написав: «Яка мати така її донька!».

Взагалі Святе Письмо часто повертає нас до теми материнства. Наприклад, в першому посланні до Солунян 2:7 апостоли Павло, Силуан та Тимофій звертаються до церкви як апостоли Ісуса Христа і у своєму зверненні викладають принципи материнства: «Хоч могли ми потужними бути, як Христові апостоли, але ми серед вас були тихі, немов годувальниця та, яка доглядає дітей своїх».
Ось приклад дітям, які не завжди шанують своїх батьків. А що скажуть про таку жертовну матір ті жінки, які вбивають власну дитину у своїй утробі? Дитину, яка не народилася на світ, а життя якій вже дав Сам Бог.

Відомий проповідник Джон Уеслі, згадуючи своє дитинство, завжди говорив про матір. У їхній сім’ї було дев’ятнадцять дітей, десять пізніше померло. Їхня мама була жінкою молитви, але жили усі в одній кімнаті. Тому щоб помолитись, жінка просто накривала голову фартушком. Усі діти, від маленького до великого одразу затихали, бо розуміли що зараз мама розмовляє з Богом.

У приповістях Соломона у 23 розділі 22 тексті знаходимо слова про те, як ми повинні ставитися до наших батьків: «Слухай батька свого, він тебе породив, і не гордуй, як постаріла мати твоя». З плином часу наші матері старіють, але наша повага і любов до них тільки збільшуються. Адже усе своє життя вони робили все можливе, а інколи і неможливе, щоб зростити нас, обігріти своїм теплом і привити любов до Господа, щоб ми пізнали Його, а пізнавши, прославили своїм життям.
Маленька Іринка часто здивовано дивилась на руки своєї мами. Вони були зморщеними, покриті шрамами і в якихось темних плямах… Порівнюючи їх з білими й доглянутими руками інших жінок, Іринка відчувала іноді навіть неприємне відчуття. Щиро кажучи, – просто соромилась маминих рук.

Вона питала в мами, чому у неї такі некрасиві руки, але та відмовчувалась, відповідаючи яким-небудь жартом. Коли Іра підросла, мати одного разу розповіла їй: «Ти була зовсім маленькою. Одного вечора я поклала тебе спати у ліжечко, поцілувала й пішла в іншу кімнату, сподіваючись, що ти зараз заснеш. Незабаром я почула твій наляканий крик. Забігши у спальню, я побачила, що твоє ліжечко охопило полум’я… Виявилось, що ти тайкома сховала сірники, а потім, коли залишилась одна, стала бавитись ними. Я загасила полум’я і раділа, що ти не постраждала, а ось мої руки…».

Тепер вже доросла Ірина ніжно поцілувала знівечені материнські руки.
Так само було колись і з Ісусом, Чиї руки і ноги були прибиті до хреста, Чиє чоло було зранене шипами тернового вінця. Він пішов на ці муки, щоб викупити гріхи людства і врятувати його від загибелі.  Ох, недаремно Ісус Христос нагадав фарисеям: «Мойсей бо сказав: Поважай батька твого й матір твою; і: Хто налає батька або матір, нехай смертю вмре» (Марка 7:10).

А чи цінуємо й поважаємо ми свою матір, коли вона ще жива; чи готові залишити погану звичку і змінити своє життя, коли просить МАМА?
ЩИРА ПОДЯКА ВАМ, ДОРОГІ НАШІ МАМИ, ЗА ТЕ, ЩО ВИ ЛЮБИТЕ НАС!

Підготував А. Білик

Коментарі відсутні

Новини по дням

Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист