Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

16 листопада – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТЕРПИМОСТІ (ТОЛЕРАНТНОСТІ)

Автор SDA.if.ua. Категорія Теми до визначних дат

mceclip0 (6)

Саме цього дня в 1995 році ЮНЕСКО була ухвалена Декларація принципів терпимості (толерантності). У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питанням толерантності? Чи є терпиме ставлення до людей ознакою вашої особистості? Чи відчуваєте ви толерантне ставлення до себе? Сьогодні ми коротенько зупинимось над цим питанням і зробимо для себе конкретні висновки.

Що таке толерантність?

У перекладі з латинської «tolerante» означає «терпіння». В медицині це слово позначає здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників, а в суспільстві толерантність означає терпимість до інших думок, поглядів і традицій. Але ми, як християни, тримаючи в руках Святе Письмо, маємо ще  й чітко розділяти поняття сучасного суспільства щодо толерантності.

А щоб було зрозуміло що я хочу сказати, задам просте питання. Чому сучасна гендерна ідеологія така корисна для найбагатших та найвпливовіших людей на цій землі? Ми бачимо це як факт, але нам треба зрозуміти, про що ж ідеться.

Наприклад, в Німеччині зараз близько 200 професорів-жінок, які навчають гендерної теорії в університетах. Тобто, тепер на академічному рівні гендерна ідеологія має той самий статус, що його колись мав комуністичний матеріалізм за часів Радянського Союзу. А все тому, що саме через гендерну політику вдалось протиснути багато законів які протирічать Божим принципам. Вчені знають, що гроші попливуть рікою, якщо вини займуться діяльністю, яка у той чи інший спосіб буде пов’язана з цією ідеологією. Якщо ж ви не хочете до цього долучатися, то не зробите кар’єри.

Відомо, що зараз йде Велика боротьба між Богом і сатаною за наші душі. Ворог планує створити гетеросексуальні подружжя, трансгендеризм і сексуалізація дітей силою державної влади. Медіамагнати докладають усіх зусиль та багато грошей, аби зруйнувати сім’ю, змушуючи усі народи світу прийняти сторону ЛГБД. Їхні активісти використовують мілітарну лексику, бо це і є справжня війна.

В усіх народах та культурах сім’я – це союз однієї жінки та одного чоловіка, які хочуть жити разом і народжувати дітей. Це право записане у Декларації прав людини від 1948 року.

Чому держава повинна захищати сім’ю? Бо вона залежить від сім’ї. Ми знаємо, що дітям найкраще поруч із біологічними батьками. Численні наукові дослідження це підтвердили. Інші назви, це зловживання термінологією, адже якщо ви називатимете жабу орлом, то лише заплутаєте людей, які ніколи не бачили орла. Люди однієї статі не можуть стати одним тілом і не можуть зродити нове життя. Але тепер кажуть, ніби це дискримінація, що одностатева пара не може мати дітей, і ми «виготовляємо» дітей як технічний продукт, і це легально в багатьох країнах. Вони купують дітей по частинах: заморожують сперму і яйцеклітину, які з’єднає лабораторія, шукають жінку, яка здає в оренду своє лоно і дитина виростає в ній.

Влада Великобританії закликала ООН відмовитися від формулювання «вагітна жінка», замінивши його більш толерантним варіантом – «вагітні люди». З такою ініціативою виступило міністерство закордонних справ Сполученого королівства, яке вважає, що вказівка жіночої статі може образити трансгендерів.

На карту поставлена релігійна свобода і свобода сумління. Якщо ми почнемо цитувати, що говорить Біблія про гомосексуалізм, то це назвуть дискримінацією. Обмежується свобода слова. І усі хто це проповідують, переслідуються законом. Під загрозою також підприємницька діяльність, бо в неї глибоко втручаються закони рівності – пекарні, квіткові магазини, проповідники, акушерки можуть бути позбавлені права на діяльність, бо відмовилися у співпраці через свої переконання.

Недавно в офіси міжнародних авіакомпаній поступило нове розпорядження – вивчити питання щодо заборони пронесення в салони літаків разом з колючими та ріжучими предметами, а також будь якими рідинами … книгу Біблія.

Виявляється, що Біблія на борту літака може дискримінувати права людей інших конфесій і атеїстів.

Отож, преславута в країнах західної демократії політкоректність вимагає все нових і нових жертв. На цей раз нею може стати Біблія, як книга, яку треба буде ховати до багажу, а ще краще залишати вдома і не брати в дорогу.

Ворогу не подобається, що Біблія дуже нетолерантна, дуже нетерпима й дуже принципова книга.

«І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали» (Дiї. 4:12).

Інші тексти кажуть, що:

У нас немає іншої основи, крім Христа (1 Кор. 3:11).

У нас нема іншого наріжного каменю крім Христа (Еф. 2:20).

Нема іншої надії крім Христа (Євр. 6:19).

Нема іншої дороги крім Христа (Йоана 14:6).

Ми вже говорили, що толерантність, це медичний термін, який взятий з трансплантології і означає нездатність організму відрізняти чужорідні органи. Досягається такий стан поступовим пригніченням ядовитими речовинами імунної системи організму. Тобто, повна толерантність – це фізична смерть. А повна толерантність християнина, це духовна смерть.

Ви певно вже чули, що коли жабка потрапляє в гарячу воду, то моментально з неї вистрибує, але якщо цю жабку помістити в теплу воду і потім на маленькому вогні доводити до кипіння, вона просто звариться, бо понижується чутливість до підвищення температури. Так само й сучасна культура й світські цінності, які підігрівають християн дуже повільно, але якщо не відстоювати принципово Божі вказівки, то одного дня можна побачити що тебе нічого не з’єднує з церквою. І тільки міцний зв’язок з Христом допоможе встояти від спокус лукавого, дійти до кінця й стати переможцем.

Безумовно, що кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

«Оце посилаю Я вас, як овець між вовки. Будьте ж мудрі, як змії, і невинні, як голубки» (Матв. 10:16).

В одній притчі розповідається про дуже отруйну і люту змію, яка приповзла до мудреця і попросила поради. Справа в тому, що вона схотіла змінити своє життя і стати доброю, бо набридло робити зло. Мудрець порадив їй припинити кривдити людей і не завдавати нікому шкоди.

Але як тільки люди довідались, що змія безпечна, то стали кидати в неї камінням, тягати за хвіст і знущатися з неї. Це стало справжнім лихом для змії.

Мудрець побачив що відбувається, і, вислухавши скарги змії, сказав:

  • Я просив, щоб ти перестала завдавати людям страждань і болю, але я не казав, аби ти не сичала і не відлякувала їх.

Висновок. Немає нічого ганебного в тому, щоб поставити людину на місце, якщо вона зловживає нашим терпінням і пропонує чи навіть заставляє порушити Закон Бога. Людині, яка кривдить, потрібно відповісти цитатою з Біблії, показуючи, що ми вміємо постояти за себе. Але варто опиратися тиску, не заподіюючи зла у відповідь. Так, як це робив Ісус Христос.

«А як Він це сказав, то один із присутньої там служби вдарив Ісуса в щоку, говорячи: То так відповідаєш первосвященикові? Ісус йому відповідь дав: Якщо зле Я сказав, покажи, що то зле; коли ж добре, за що Мене б’єш?» (Iван. 18:22,23).

Отож, толерантність чи терпимість означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Означає, що треба знати більше одне про одного, виявляти найкраще в традиціях і віруваннях один одного. Потрібно поважати один одного як особистостей, які самостійно визначають свою релігійну та культурну приналежність.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках та віруваннях є цінним даром, але якщо нас будуть примушувати порушити принципи християнства, то потрібно памятати, що «Бога повинно слухатися більш, як людей!» (Дiї. 5:29).

 

Андрій БІЛИК

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист