Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

ЧИ ОДИН БОГ В СТАРОМУ І НОВОМУ ЗАВІТАХ?

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

64543943_543836446148871_7815379919256420352_n

 

Коли ми читаємо Новий Заповіт, нам відкривається добрий і люблячий Бог, Який допомагає людям, прощає гріхи, страждає разом з ними. Це Той Бог, Який віддав за нас Своє життя. Зате читаючи Старий Завіт, ми бачимо Бога, Який знищує цілі народи і міста. Виходить, Бог Старого і Нового Завітів – різний? Давайте розберемося, чи так це?

На початку Старого Завіту про Бога говориться як про Творця нашої планети. Умови для життя були ідеальними, як у гарній теплиці. Але перші люди – Адам і Єва – пішли проти веління Бога і з’їли заборонений плід. Так на землі з’явився гріх. Господь міг знищити неслухняних і створити нових людей. Але Він цього не зробив.

Коли син Адама і Єви Каїн убив свого брата Авеля, Бог теж зберіг йому життя і дав час покаятися. Хіба це схоже на нелюблячого і деспотичного Бога?

А скільки людей і тварин загинуло під час потопу! «І бачив Господь, що велике розбещення людини на землі, і ввесь нахил думки серця її тільки зло повсякденно… І промовив Господь: Зітру Я людину, яку Я створив, з поверхні землі, від людини аж до скотини, аж до плазунів, і аж до птаства небесного. Бо жалкую, що їх Я вчинив» (Бут. 6:5,7).

Але навіть тоді Бог був справедливий. Він не знищив всіх підряд, але врятував людей, які Його любили і були слухняні, – Ноя і його сім’ю. Якби й інші люди залишили свої злі справи і навернулися до Бога, їм, безсумнівно, було б дозволено увійти в ковчег. Але люди тільки сміялися з Ноя і продовжували відкидати Бога. У них був вибір, і вони його зробили. Господу все-таки довелося навести потоп на землю. Якби Він не зробив цього, то гріх привів би до повного розкладання і загибелі всього людства. Тоді ніхто не був би врятований.

Згадаймо історію про Содом і Гоморру, які були знищені вогнем (Буття 19: 1-5). Це був Божий суд над розбещеними до межі людьми. Содомляни оточили будинок Лота і хотіли поглумитися над його гостями. Бог втрутився і майже вся сім’я Лота врятувалася завдяки тому, що Господь наказав їм піти з міста.

Бог іноді допускав щоб цілі язичницькі народи були знищені ізраїльтянами. Одні з таких народів – амореяни. Бог давав їм час виправитися. Минуло майже 500 років, перш ніж пророкування про їх винищення виповнилося. У них був час на покаятись і перестати робити злочини, але цього не сталося. І Богу довелося провести суд над цим народом. Він зробив це, щоб зберегти той вірний залишок, який поклонявся Йому. Як батько, який захищає свою дитину, Господь захищає вірних Йому людей від зла.

У Старому Завіті говориться, що Бог «милосердний, милостивий, довготерпеливий, і многомилостивий та правдивий» (Вихід 34: 6; Числа 14:18; Второзаконня 4:31; Неємії 9:17; Йоіла 2:13). Господь завжди був милостивим і хотів врятувати усі народи. Коли Він давав пророцтва про їхню загибель, то це не завжди виконувалося: «Я часом кажу про народ та про царство, щоб вирвати його, і щоб розбити та вигубити, та коли цей народ, що про нього казав Я, повернеться від свого зла, то пожалую Я щодо того зла, яке думав чинити йому» (Єр. 18:7,8)

Бог Старого і Нового Завітів – один і той же, тому що Він не змінюється. Бог досконалий в усьому. У Новому Завіті Він показав найяскравішу грань Своєї любові, коли «віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Івана 3:16).

Біблія – ​​це Боже любовне послання до всього людства. Бог протягом всієї історії хоче встановити особливі відносини з нами. Він бажає, щоб люди залишили свої злі справи і повернулися до Нього, «бо Бог нас не призначив на гнів, але щоб спасіння одержали Господом нашим Ісусом Христа» (1 Солунян 5: 9).

«Я і Отець – одно» (Івана 10:30), – говорив Ісус. Спаситель по Своєму характеру нічим не відрізняється від Бога Отця.

Ісус багато разів посилався на Старий Завіт, тому що народ знав Писання. Він хотів показати, що не придумав нічого нового: «Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, а вони свідчать про Мене» (Івана 5:39).

Багато висловлювань Христа були взяті зі Старого Завіту. Наприклад: «Люби свого ближнього, як самого себе» (Матвія 22:39) – це цитата з Книги Левіт 19:18. Бог і в Старому Завіті вчив милості і любові. І ми можемо бути впевнені, що між Богом Отцем і Ісусом Христом немає ніяких протиріч. Вони однаково люблять кожного з нас. Старий і Новий Завіти – одне ціле, вони доповнюють один одного.

Господь, «Який хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини» (1 Тимофія 2: 4), до кінця бореться за кожну людину. Нам залишається тільки зробити вибір: повірити в спокутну жертву Христа за наші гріхи або продовжувати жити без надії і підтримки нашого Господа. Повір у Божу любов і дозволь Йому врятувати тебе!

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист