Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

ЧОМУ ЧАСТО ВИНИКАЮТЬ ТРУДНОЩІ

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

Group 4

«Коли відкрив печать третю, я чув третю істоту, що говорила: «Прийди!» Я глянув, і от – кінь вороний, а хто сидів на ньому, мав вагівницю в руці своїй. І я чув мов голос посеред чотирьох істот, що говорив: «Мірка пшениці за динарій, і три мірки ячменю за динарій; а оливи і вина не ушкоджуй» (Об’явл. 6:5,6).

Динарій у той час становив приблизно денну плату, тому ціна, згадана в тексті, указує на сильний голод. Людина повинна була працювати цілий день за кількість пшениці, необхідну, щоб прогодувати себе. А якщо у неї була сім’я, їй потрібно було купувати більш дешевий ячмінь. Оскільки сім’ї в той час були великими, діти переважно вмирали або страждали від недоїдання.

Чому ж цей текст згадує про запаси вина та олії, продукти, менш необхідні для життя, ніж зерно? Справа в тому, що в Малій Азії першого століття нашої ери цей текст був би пов’язаний із злободенною проблемою. Торгівля вином у той час була прибутковішою, ніж зерном і багаті землевласники Азії переключалися із зерна на виноград.

Саме тому в провінції Азія (до якої входили і сім церков), було відведено більшу частину земель, щоб виробляти оливкову олію і вино для вигідного експорту. В той же час, коли землевласники отримували прибуток, прості люди повинні були платити вищі ціни за основну їжу. Як це часто трапляється, жадібність багатих тягне серйозні наслідки для бідних.

Ми також можемо читати про неушкодження вина і олії як вияв Божої милості під час суду. Древні середземноморські війни супроводжувалися знищенням урожаїв на полях. Окрім зернових знищували виноградники й маслинові сади, яким потрібно понад 15 років, аби досягти оптимального плодоносіння. Втрати пшениці і ячменя означали труднощі на один рік, але викорінювання виноградників і маслинових дерев призводило до тривалих нещасть, голоду і смертей.

Як і у ті часи, так і тепер, у людей виникають серйозні проблеми, але маємо пам’ятати, що їх ціль відродити нас, а не зруйнувати. У Бога немає мети продовжувати наші страждання, але Він допускає труднощі для нашої ж користі.

Ось що сказано до церкви останнього часу, тобто до кожного з нас: «Кого я люблю, тих розвінчую і виховую. Будь же ревний і покайся» (Об. 3:19. Переклад УБТ 1997).

Отже, люблячий Небесний Батько бажає нам тільки добра, а чим більші проблеми, тим більше відчуваємо свою неміч і стаємо ближче до Нього. Головне, коли стається трагедія чи біда, не звинувачувати Його у жорстокості, а просити сил пережити її. Тішить лише те, що колись Ісус пояснить чому так сталось і що у Бога просто немає іншого методу підготувати наші характери до вічності.

Але нажаль, дуже часто ми страждаємо через те, що не чуємо (або не хочемо чути), коли Бог застерігає чи просить щось зробити. Ось і виходить, що якби кожний з нас був уважнішим до Божого заклику, то уникнули б багатьох проблем.

Тому молімось: Господи, нехай мені не знадобляться надмірні труднощі й переживання для того, щоб почути Твій голос і виконувати тільки Твою волю.

 

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист