Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

МЕДИКИ ДОВЕЛИ: КАВА ДІЄ ЯК НАРКОТИК

Автор SDA.if.ua. Категорія Відділ здоров"я

mceclip0 (4)

При позбавленні кави у завзятих кавоманів змінюються ЕЕГ і мозковий кровотік. Саме вони призводять до головного болю і сонливості.

Кавомани жити не можуть без кави. Без чашки улюбленого напою вони починають по-справжньому погано себе почувати: починається головний біль, навалюється втома, стає важко сконцентруватися. Хоча синдром кофеїнової залежності медикам давно відомий, ніхто до цих пір не вивчав його об’єктивними нейрофізіологічними. Тепер це зробили вчені з медичного факультету Університету Вермонта (University of Vermont College of Medicine) і медичного факультету Університету Джона Хопкінса (Johns Hopkins School of Medicine).

Брати участь в дослідженні медики запросили 16 людей, які постійно п’ють каву. У перерахунку на кофеїн вони споживали близько 400 міліграм кофеїну щоденно, з чого і виходили при визначенні щоденної експериментальної дози.

В ході експерименту, що тривав сім тижнів, випробовуваним треба було два рази на день ковтати капсули, в яких містилося або 200 міліграм кофеїну, або аналогічна кількість плацебо. Природньо, що вони не знали, які саме капсули їм дають. У кожного випробуваного період отримання кофеїну змінювався періодом плацебо і навпаки.

В якості нейрофізіологічних показників вчені вибрали вимір мозкового кровотоку і електроенцефалограму (ЕЕГ). Швидкість мозкового кровотоку вимірювали в середніх мозкових і в передніх мозкових артеріях за методом допплерівського ультразвукового дослідження. Вимірювання відбувалося приблизно через півтори години після прийому другої капсули. ЕЕГ знімали за допомогою електродів, накладених на шкіру голови, в 16 точках (відведеннях). А щоб під час експерименту вони не отримували кофеїн неконтрольовано, в домашніх умовах, їм заборонили на цей час вживати відповідні продукти і ліки.

Найбільше вчених цікавили об’єктивні нейрофізіологічні показники, які є після скасування кофеїну. Виявилося, що зміна кофеїну на плацебо у всіх випробовуваних збільшила швидкість мозкового кровотоку в порівнянні з його показниками на тлі тривалого прийому кофеїну або на тлі тривалого же прийому плацебо.

За ЕЕГ автори роботи оцінювали потужність ритмів в окремих частотних діапазонах. З’ясувалося, що при відміні кофеїну збільшується потужність ритмів в тета-діапазоні (4-8 Hz). Цей ритм для людської ЕЕГ вважається повільним. У той же час потужність швидкого бета-ритму (14-30 Hz) в стані кофеїнової відміни знижується.

Потім дослідники звернулися до суб’єктивного стану піддослідних. Причому порівнювали те, що вони говорили самі, з результатами опитувальників. Результати показали, що при відміні кофеїну посилюється втома, раніше настає втома, виникають млявість, повільність, падає енергетика, знижується жвавість сприйняття і змінюється навіть ставлення до оточуючих. Позбавлені кофеїну стають менш доброзичливими і дратівливими. Плюс з’являється головний біль

Дані добре співвідносяться з об’єктивними нейрофізіологічними показниками. Так, збільшення швидкості мозкового кровотоку може бути в основі суб’єктивного відчуття головного болю, який відчувають люди при “кофеїновій ломці”. Посилення повільного тета-ритму і ослаблення швидкого бета-ритму – це показники зниженою бадьорості і підвищеної сонливості.

В якості іншої задачі дослідники хотіли також оцінити ефект гострого (одноразового) і хронічного споживання кофеїну. При зміні плацебо на кофеїн (гостре споживання) на ЕЕГ спостерігалося посилення потужності швидкого бета-ритму. Але при тривалому споживанні кофеїну цей ефект зникав, тобто до стимулятора наставало звикання.

“Хоча любителі кави вважають, що кофеїн їх постійно бадьорить, ми не знайшли різниці за показниками ЕЕГ між піддослідними, які тривалий час приймали кофеїн, і тими, хто тривалий час приймав плацебо”, – говорить доцент психіатрії Університету Вермонта Стейсі Саймон (Stacey Sigmon).

 

Детальніше http://biblepravda.com/page.php?id=524#ixzz5quQifdaN

Коментарі відсутні

Новини по дням

Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист