Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

МИ ВСІ ОДИН ОДНОМУ ПОТРІБНІ

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

mceclip0

Червоний сигнал світлофора зупинив нас на розі в самому центрі Сан-Паулу. Було дуже спекотно. Мій товариш з нетерпінням чекав, коли загориться зелене світло, а його син-підліток, який сидів на задньому сидінні, неуважно дивився в бічне скло. І тут до нашої машини наблизився хлопчик з пакетом яблук в руках.

– Купіть. Яблука дуже дешеві, – благально промовив він.

Це був вуличний хлопчина з тих, що миють скло машин на перехрестях, продають всяку дрібницю або просто жебракують. Рано чи пізно їм набридає просити, тому одного разу вони вирішують «хапати і бігти», і так тікають все життя.

Мій колега, незважаючи на спеку, опустив скло, дістав гроші і купив пакет з яблуками.

– Невже ти будеш це їсти, та ще тут, в машині? – зарозуміло запитав його син. – Адже вони ж майже гнилі.

– Я купив їх не для того, щоб їсти, – відповів батько. – Я купив їх для того, щоб цей хлопчик зміг пообідати.

Вчинок батька можна назвати компромісом. Ми всі взаємопов’язані. Ми не ізольовані один від одного. Певною мірою ми відповідаємо за тих, хто страждає, хоча і живемо в світі, що стає все більш егоїстичною, в якому все проти всіх, в якому кожен прагне захиститися і захистити тільки своє.

Залежність є закон життя. Залежність не в сенсі відсутності власної ініціативи і очікування, що хтось зробить все за нас, але залежність в сенсі розуміння, що наші справи, досягнення і перемоги є плід не тільки наших зусиль. До них також мають відношення і інші люди. Для того щоб виріс урожай, поля повинен окропити дощ, який є одним з ланок кругообігу води в природі.

Ніхто з нас не живе на безлюдному острові. Ми потрібні всім і один одному. Можливо, одні потрібні більше, ніж інші; але якщо життя зробило нас сильними і дало певні привілеї, то непогано запитати себе: «Що я можу зробити для ближнього свого?»

Чи здатний я піднятися над своїми інтересами і вигодами, щоб побачити брата свого? Чи вважаю я, що невдачі, голод, нестатки, хвороби і смерть – це виняткова доля інших? Чи здатний я протягнути іншому руку, поки ще можу це зробити. Чи здатний я доброзичливо ставитися до людей? Дай Бог, щоб я зумів це робити, бо в один прекрасний день біда може постукати і в мої двері. «Бо ніхто з нас не живе сам для себе, і ніхто сам для себе не вмирає» (Рим. 14:7).

 

А. Буйон «На самоті з Ісусом»

 

Коментарі відсутні

Новини по дням

Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист