Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

НАСКІЛЬКИ БЛИЗЬКИЙ ОСТАННІЙ ДЕНЬ?

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

Group 413

Наскільки «близько» є «насправді близько»? Можливо, це запитання викликане бажанням побачити за розвитком конкретних подій близькість приходу Христа. А може, за ним приховується інший сценарій. Молодим людям так хочеться побачити і відмітити якусь конкретну лінію, межу, край. Ну хоча б умовно відзначити для себе «один кілометр» чи «двісті метрів», після чого починається близькість приходу Христа. І в такому разі можна ще «один кілометр» чи «двісті метрів» пожити в своє задоволення, беручи від життя все, що хочеш, смакуючи гріховні плоди в садку диявола, при цьому рахуючи кроки. І як тільки підійшов до краю, визначеної межі, яка відзначає близькість приходу Христа, почнеш різко змінювати свої пріоритети, задоволення, розкаєшся в гріхах і розпочнеш активно готуватися до зустрічі з Господом…

Але дуже часто трапляється так, і про це потрібно знати, що зайшовши «надто далеко», навіть усвідомлюючи, що не тільки наблизився, але і переступив межу «наскільки близько», не можеш зупинитися на дорогах гріха…

Я не збираюся перераховувати ознаки кінця світу чи близькості приходу Христа, які досить детально описані в 24 розділі Євангелія від Матвія. Ти можеш, шановний читачу, це зробити і сам. Береш Святе Письмо, знаходиш 24 розділ Матвія і читаєш, і як тільки прочитуєш одну ознаку, відразу ж дивишся в іншу книгу, книгу реального життя теперішнього світу, і цього, повір, вже буде достатньо, щоб зрозуміти, «наскільки близько?».

У Євангелії від Луки в 19 розділі з 29 по 40 вірші зображено славний в’їзд Христа до Єрусалиму. Це прообраз славної події Другого приходу Христа. І коли учні, радіючи, почали вигукувати: «Благословенний Цар, що йде в Ім’я Господнє!»…тоді «деякі фарисеї з натовпу сказали Йому: Учителю, заборони це Своїм учням!» А Він їм промовив у відповідь: «Кажу вам, коли вони замовкнуть, кричатиме каміння!»

Сьогодні Господь очікує від своїх послідовників не стільки запитання «наскільки близько», щоби заспокоїти себе на деякий часта віддатися потоку земної суєти, світськості, а гучної проповіді про повернення справжнього Господаря і Царя Землі в цей світ, яка приверне увагу її мешканців до цієї славної події через життя тих, хто насправді цього чекає.

Сьогодні, повір, вже і «каміння» кричить. Навіть ті, хто не мають безпосереднього відношення до християнства: світові діячі, вчені, суспільні організації, які пильно спостерігають за процесами, що відбуваються на нашій Землі. Якщо нам недостатньо ознак кінця світу з уст Христа та Його вісників, щоб зрозуміти що світ знаходиться в кінці світової історії, щоб прокинутись самим і допомогти прокинутись іншим навколо себе, тоді послухаймо ще проповідь «каміння».

«29 жовтня 2008 року в Римі на конференції Всесвітньої асоціації дикої природи (WWF) науковий керівник групи учених Джанфранко Болонья заявив про те, що запасів води на планеті вистачить в кращому разі на 30 років».

Згідно з дослідженням, проведеним під егідою Американського національного управління з океану і атмосфери (NOAA) визначено: «Рівень води в Світовому океані зростатиме, в окремих регіонах (зокрема в Європі і Азії) збільшиться ризик повеней, іншим частинам Землі нанесуть серйозні утрати тропічні шторми, а географія планети в цілому зазнає значних змін».

«Рівень моря підніматиметься, що є загрозою для жителів островів і приморських регіонів, але постраждають не лише вони: людству доведеться зіткнутися з недостачею прісної води, переживати засухи і бурі, а також багаточисельні епідемії». У Північній Америці відбувся Світовий форум ООН “Діалог цивілізацій”. Представники наукової і економічної еліти розвинених країн переконані, що світова економіка входить в тривалу і системну кризу. Дискусія про недієздатність глобальної фінансової архітектури продовжує наростати. Світ переживає переломний момент. Ми входимо в багатовимірну кризу. Глобальні інститути регулювання економіки, що діють, виявилися безпорадними перед новими викликами. ООН попереджає, що весь світ стоїть на порозі тотального голоду».

«За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН за 2008 рік число тих, що голодують, в світі зросло на 40 млн. чоловік і досягло 963 мільйонів. У 2009 році це число може перевищити мільярд . З голоду щодня вмирають 10 тисяч дітей і 25 тисяч дорослих».

Сучасна глобалістика є системою міждисциплінарних знань про загальнолюдські, глобальні проблеми нашого часу. Загострення цих проблем у другій половині XX століття зробило їх життєво важливими для всього людства і послужило імпульсом для всестороннього вивчення даного феномену. Дослідження багатьох учених-глобалістів показали, що «відсутність прогресу в подоланні проблем, про які йде мова, створює загрозу існування роду людському і може призвести, якщо не буде знайдено їх вирішення, до смерті людства. Вірогідність самознищення людства в глобальних катастрофах: етичною, ядерною, екологічною – як ніколи велика. Отже, потрібно визнати: події, що відбуваються в світі, не можуть бути нічим іншим, окрім як кризою цивілізації».

Згідно даних, опублікованих Євро-комісією в “Зеленій книзі” (“Gruenbuch”) – європейці страждають від сильних депресій, що є причиною 58.000 самогубств на рік, а 30% громадян Євросоюзу страждають розладом психіки. Загальна світова криза людства очевидна – депресія, наркотики, розпад сім’ї, терор, некерованість суспільних систем, небезпека застосування атомної зброї, екологічні удари.

Дослідники глобального потепління не втомлюються повторювати, що «планета нестримно нагрівається протягом останніх десятиліть і стоїть за крок від критичної межі, переступивши яку цей процес стане безповоротним».

Днями список апокаліптичних прогнозів поповнився ще одним, створеним в результаті дослідження, критикувати яке дуже складно. Воно було ініційоване не ким-небудь, а Американським аерокосмічним агентством (NASA). А провів його один із найкомпетентніших фахівців з питань зміни клімату і один з перших учених, хто заговорив про кліматичну загрозу Джеймс Хенсен. У рядках свого послання світу пан Хенсен, що вивчив сучасну ситуацію на Землі і порівняв її з історичними даними, відкрито заявив: «якщо температура планети підніметься ще на два-три градуси, то ми побачимо такі явища, які змінять Землю до невпізнання. Ми наближаємося до небезпечної межі», – стверджує вчений.

Багато провідних умів цього світу, спостерігаючи за процесами, що відбуваються на планеті, говорять: «Як ми дійшли до такого життя? Загальний висновок однозначний: ми в чомусь помиляємося і тому не можемо правильно організувати своє життя. А оскільки загрожуючий нам в майбутньому “кінець історії” є глобальним явищем, то шукати свої помилки і шляхи виходу з кризи доведеться в галузі фундаментальних проблем буття: як і коли виникло розумне життя на Землі, нинішня цивілізація, в чому сенс нашого життя, яке наше завдання і відповідальність у Всесвіті.

Криза повинна була статися. Але і люди повинні переглянути свої цінності».

Не потрібно бути великим богословом чи вченою людиною, а достатньо – щирим і слухняним дослідником Святого Письма, щоб зрозуміти, що ми живемо саме в той час, коли кінець усьому неминучий. Ми стоїмо на межі, на краю… Можливо, вже завтра Господь відкриє нову книгу нової історії, нового світу…Це обов’язково відбудеться… А сьогодні Він очікує від нас не стільки знань «наскільки близько», а того, щоб наближатися до Нього день за днем, щоб бути осяяним Його Істиною і випромінювати Його характер у щоденному житті, щоб сяйво надії від Господа в темряві й хаосі цього світу освітило ще не одне життя і привело до близьких взаємин з Джерелом Світла та Надії, Ісусом Христом.

Володимир ВЕЛЕЧУК

Коментарі відсутні

Новини по дням

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист