Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

ОСТАННІ РОКИ ЖИТТЯ ДАВИДА

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

mceclip0 (3)

Прагнення до слави й успіху багато в чому послабили характер Давида, і він не раз ставав легкою здобиччю спокусника. Його рішення провести перепис ізраїльтян засвідчило про гріховну гординю і невіру в здатність Бога забезпечити благополуччя народу.

Пророк Гад запропонував Давиду на вибір три Божественних кари за його гординю: «І прийшов Ґад до Давида та й сказав йому: Так сказав Господь: Вибери собі: чи три роки голоду, чи теж три місяці твого втікання перед ворогами твоїми,.. чи три дні Господнього меча та моровиці в Краю»

(1Хр. 21:11,12).

Відповідь Давида була такою: «Нехай же впаду я в руку Господа» (1Хр. 21:13). Після чого від моровиці в Ізраїлі загинуло сімдесят тисяч чоловік.

«І сказав Давид до Бога: Чи ж не я сказав рахувати в народі? І я той, хто згрішив, і вчинити зло я вчинив зло, а ці вівці що зробили вони, Господи, Боже мій? Нехай же рука Твоя буде на мені та на домі батька мого, а не на народі Твоєму, щоб погубити його…» (1Хр. 21:17).

Досягнувши сімдесятирічного віку, Давид ослаб здоров’ям. В якості свого наступника він вибрав Соломона, але його старший брат Адонія став проти цього рішення і підняв заколот, до якого приєдналися Йоав і безліч співчуваючих. Нехтування Давидом батьківських обов’язків призвело до того, що Адонія став безпринципним і безрозсудним. Давид відмовився від престолу на користь Соломона, і той був негайно проголошений царем, завдяки чому всі задуми змовників були зруйновані.

Давиду дуже хотілося звести храм на славу Господа. Але він погодився з Богом, Який сказав, що побудувати цей храм судилося не йому, а Соломону.

«Псалми Давида є відображенням усієї різноманітності пережитих ним досвідів – від мук винуватого сумління та самоосудження до вершин віри та найтіснішого спілкування з Богом. Історія його життя свідчить про те, що гріх приносить лише ганьбу та горе, а Божа любов і милість досягають навіть найбільших глибин; віра дає душам, що каються, право стати Божими синами»

(Патріархи і пророки, с. 754).

Бог виправить скоєне нами і оновить наші з Ним стосунки, якщо ми, подібно до Давида, звернемося до Нього і щиро покаємось.

 

Детальніше

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист