Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

ПЛАНУВАННЯ БЮДЖЕТУ СІМ’Ї

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

Group 42

 

Гроші мають велике значення, адже якщо їх правильно використовувати, вони принесуть користь у справах і стануть благословенням для тих, хто бідніший за нас. Але марнотратність і нерозумне використання роблять гроші пасткою для того, хто ними користується. Хто витрачає кошти задля задоволення гордощів і честолюбства робить їх прокляттям, а не благословенням. Гроші постійно випробовують наші серця. Хто прагне придбати більше, ніж цього вимагають його реальні потреби, повинен шукати мудрості та благодаті, щоб пізнати власне серце і старанно берегти його, аби не створювати собі уявних потреб і таким чином не стати невірним управителем, марно витрачаючи довірений Господом капітал.

Планування бюджету
Чимало людей не навчилися планувати свої витрати так, щоб не виходити за межі прибутку. Вони не вчаться пристосовуватися до обставин і постійно позичають гроші, поки не потрапляють у борги настільки, що занепадають духом і розчаровуються.

Ведіть записи видатків
Схильність догоджати собі в усьому, а також відсутність почуття міри та недосвідченість постійно виснажують сімейну скарбницю. Нехай усі навчаться робити підрахунки. Дехто нехтує цією справою, вважаючи її несуттєвою, але це не так. Необхідно вести точний запис усіх видатків.

Марнотратство 
Якщо ви схильні до марнотратства, рішуче намагайтеся позбутися цієї звички. Якщо не зробите цього, то станете банкротом для вічності. Навички ощадливості, працьовитості та поміркованості є кращим скарбом для ваших дітей, ніж багатий посаг.
Батькам слід навчитися жити за своїми достатками. Словом і прикладом вони мають навчати своїх дітей самозречення. Обмежуйте свої бажання, робіть їх скромними, аби знайшовся час для інтелектуального вдосконалення й піднесення духовної культури.

Догоджання не є виявом любові
Не привчайте дітей думати, що ваша любов до них повинна виявлятися в догоджанні їхній зарозумілості, марнотратству та бажанню похизуватися перед іншими. Нині не час придумувати способи витрачання грошей. Використовуйте свою винахідливість, щоб жити більш ощадно.
Природною властивістю сучасної молоді є зневажливе ставлення до ощадливості, яку вони вважають скнарістю й обмеженістю. Проте ощадливість поєднується з широкими ліберальними поглядами і думками. Не може бути справжньої щедрості там, де її не виявляють насправді. Нехай же ніхто не вважає, що вчитися ощадливості принизливо; навпаки, треба знаходити якнайкраще застосування навіть крихтам.

Нерозумна економність
Економність ніколи не повинна призводити до того, щоб харчування стало мізерним і бідним. Передусім діти-учні повинні мати здорову їжу в достатній кількості. Але нехай ті, що готують їжу, збирають і залишки, аби «нічого не пропало» (Івана 6:12) надаремне. Економність відрізняється від скнарості. Витрачайте гроші розумно!

Розумні витрати
Підраховуйте всі витрати, навіть найдрібніші, для власного задоволення. Подивіться, що було витрачено на те, аби лише задовольнити смаки, догодити примхам нездорового апетиту. Гроші, витрачені на делікатеси, які не дають користі, могли би бути використані на те, щоб додати вашій домівці комфорту і зручності. Не будьте скнарами, але водночас будьте чесними щодо себе і своїх рідних. Скнарість — це неправильне використання Божих щедрот. Марнотратність — зловживання Божими щедротами. Дрібні витрати, про які, на вашу думку, не варто й згадувати, стають в кінцевому результаті значними сумами.

Немає необхідності визначати, яким чином виявлять ощадливість у кожному конкретному випадку. Ті, котрі повністю підкорили свої серця Богові, обрали Його Слово своїм дороговказом, знатимуть, як поводитися в різних обставинах життя. Вони навчаться від Ісуса — «тихого і серцем покірного» (Матв. 11:29), виховуючи в собі покірність Христову і зачинять двері перед численними спокусами.

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист