Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

СІМЕЙНЕ ЩАСТЯ

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

Щастя – це не стан безперервного захоплення, постійного збудження й бурних веселощів. Його не знаходять у заміні однієї розваги іншою. Щастя, безумовно, полягає і в приготуванні їжі, і у спостереженні за тим, як діти перетворюються з безпомічних малюків на дорослих людей. Це — поєднання радощів і повсякденності: праця в саду, ходіння до магазинів, прогулянки за місто, смакування домашнім хлібом, споглядання палаючого заходу сонця.

Шлюби не повинні розпадатися на півшляху. Проте вони будуть руйнуватися, якщо ви не дійдете згоди про те, куди вашому сімейному судну пливти. Шлюби розпадатимуться, якщо не всі вузли будуть надійно затягнуті. Сімейні драми неминучі, якщо ви недооцінюєте силу течії, якщо кинетеся в потік непідготовленими.

Перш за все, шлюб — це найбільша пригода в житті. І водночас це й найнебезпечніша мандрівка, яку вам доведеться здійснити.
Group 4345

Слід зауважити: коли людина одружується, то не просто бере собі когось за дружину або чоловіка, але й повинна виконувати певні шлюбні обов’язки. Як вияв священної довіри, людина бере на себе частину життя іншої людини. Чоловік або жінка, з котрими ви стаєте до шлюбу, — це не просто істоти, котрих слід одягати й годувати.

Шлюбу необхідний міцний фундамент
Як сказав псалмист: «Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому!» (Псал. 127:1).

Наскільки суттєві умови укладання шлюбу? Берджесс і Кострелл, перші американські дослідники в цій галузі, виявили, що найбільш довговічними є клятви, вимовлені під час церковного обряду вінчання з ухвалення батьків. А от шлюби, зареєстровані в ЗАГСІ, частіше виявляються невдалими. Якщо людина припинила ходити до церкви до того, як їй виповнилося одинадцять років, створена нею сім’я буває щасливою в одному з десяти випадків. Якщо ж юнак і дівчина продовжували відвідувати церкву до дев’ятнадцяти років, а після весілля приділяли їй дві третини часу, — шлюби виявляються на 50 відсотків більш вдалими, ніж у інших середньостатистичних пар.

Цікаві висновки щодо цього зробив Мартін Лютер. Після одруження на колишній черниці він натхненно говорив про чудо, звершене Ісусом на весільній учті, коли Спаситель перетворив воду на вино. Лютер стверджував: «Якщо у вашому шлюбі немає Христа Спасителя, життя стає порожнім і прісним. Але якщо Ісус увійде у ваш дім, Він завжди перетворюватиме воду на вино. Його присутність змінює буденність і повсякденну рутину на насичені, яскраві переживання. Господь робить легкою найважчу й найнуднішу працю. Він проганяє сувору необхідність і дарує радість кожного дня».

Очевидно, існує можливість створити такий благословенний шлюб, що Небо буде видаватися не таким вже й далеким і чужим, бо ми у своєму серці вже відчули дотик вічності в цьому житті.

Але перешкод на шляху до такого щасливого шлюбу незліченна кількість. Так багато несподіваних поворотів, де легко збитися з дороги, так багато причин для непорозумінь, так часто виникають ситуації, що не піддаються рішенням здорового глузду, і настільки різноманітні обставини, не передбачені елементарними посібниками з сімейного життя, що вдалий шлюб взагалі здається недосяжним. І якщо він усе ж таки досяжний, — причому не лише на перший погляд, а й у реальному житті, у буденних, невидимих світу сімейних стосунках, — то лиш завдяки тому, що щире прагнення вчитися поєдналося з чудом присутності Того, Хто створив і шлюб, і подружжя.

У сімейному житті будуть конфлікти, адже притаманні шлюбу сердечність та інтимність, що проявляються в усіх без винятку буденних стосунках, приховують у собі певну загрозу конфліктів. Ця близькість породжує декотру напругу; парадоксально, але вона спричиняє рани, котрі сама ж і зцілює. Чому так? А тому, що в подружньому житті кожний з партнерів відкритий для найпильнішого, критичного погляду іншого. І не виключено, що обоє, напевно, одружувалися з перебільшеними очікуваннями. Реальність правдива, може викликати страх. Дві абсолютно різні індивідуальності намагаються поєднатися в одну. І весілля — це лише початок. Мета ж його полягає в тому, щоб дати можливість подружжю пізнавати одне одного і при цьому залишитися коханими.

Шлюб робить кожного з подружжя особливо вразливим, бо він розкриває будь-які слабкості, будь-які розбіжності в поглядах. Шлюб виявляє промахи одного, виправдовуючи найгірші очікування другого. Він відкриває необмежені можливості для взаємних образ.

Як тільки двоє з’єднали руки на шлюбній церемонії, жодним претензіям більше немає місця. Чоловік та дружина повинні зірвати з себе усі маски, відмовитися від усіляких вивертів. Випробовування постійною близькістю подружнього життя допоможе зрозуміти, хто вони є насправді. Простота і щирість тут незамінні, але як рідко зустрічаються в наші дні ці чесноти! Безперечно, щасливі ті чоловіки й жінки, котрі зуміли заснувати свій шлюб на цих принципах.

У подружньому житті немає місця претензіям, демонстраціям і показному щастю. Цей іспит витримає лише непідробна щирість. Успіх у шлюбі не дається легко. Але завдяки Господу він можливий.

«Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого,.. не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!..» (1Кор. 13:4-8).

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист