Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

СКУЛЬПТУРА, ЯКА ОПУСТИЛА РУКИ

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

mceclip0 (1)

 

Бертель Торвальдсен – великий датський скульптор. Його твори настільки реалістичні, що створюється відчуття, ніби скульптури ось-ось оживуть.

Вважається, що одна з робіт Торвальдсена  – «Христос з дванадцятьма апостолами», стоїть вище за інших. Це скульптурна група, яка розміщена в двох місцях Копенгагена (в музеї Торвальдсена і в головному соборі). У музеї стоїть сіра і обезбарвлений скульптура з глини, а в соборі – скульптура з мармуру, яка сяє сліпучою білизною.

Композиція з глини не така красива, але на ній присутній ангел, який схилився на коліна перед Христом.

На перших начерках Торвальдсена Ісус зображений з піднятими вгору руками. Схоже, за задумом автора Христос повинен був стояти в оточенні апостолів з піднятими до неба руками і з піднятою головою. Але статуя в результаті виглядає інакше. Що ж сталося?

Вважається, що Торвальдсен виліпив глиняну статую і залишив її на ніч в майстерні. Вікна були відкриті в бік моря. Вранці, увійшовши в приміщення, скульптор був шокований: його творіння зіпсовано! Нічний туман був настільки щільним, що голова Ісуса, перш піднята вгору, схилилася вниз, а руки, ще вчора підняті до неба, тепер були опущені. Торвальдсен знову подивився на скульптуру і подумав: «А може, так і треба?»

Так світу була подарована незвичайна статуя Христа. Щоб побачити лице Ісуса, треба підійти до Нього і стати на коліна. Лише тоді ти побачиш Його погляд. А до цього тебе запрошують руки Спасителя, готові прийняти і благословити. На постаменті є напис: «Прийдіть до Мене …» Це початок біблійного тексту: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Євангеліє від Матвія 11:28).

Це всього лише скульптура, але є живий Христос, котрий очікує і з розпростертими обіймами запрошує до Себе всіх. Прийди на поклик любові, схилися перед Господом, і ти побачиш Його прекрасний і ніжний погляд.

Коментарі відсутні

Новини по дням

Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист