Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ В ШЛЮБІ

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми, Сімейне служіння

Group 4

«Вам ніколи не вдасться вирішити проблему, якщо ви залишите те ж саме мислення і той самий підхід, який привів вас до цієї проблеми»

(Альберт Ейнштейн)
Як і багато інших пар, ми з чоловіком були закохані один в одного, однак наше фінансове становище було складним. Перші фінансові труднощі очікували нас уже біля весільного вівтаря. Річард мав ще два роки навчатися в університеті, а ми вже витратили всі наші заощадження на організацію весільної церемонії, медовий місяць та облаштування скромної оселі. Я знайшла роботу.
Хоч у житті нашої нещодавно створеної сім’ї це був непростий період у фінансовому плані, проте грошей нам вистачало. Ми з чоловіком навчилися жити економно. Ми шукали в газетах оголошення про розпродаж та купували речі, які вже були у вжитку. Ми повинні були розсудливо ставитися до фінансового питання, що й намагалися робити.
Після закінчення навчання Річард отримав місце вчителя в одному з коледжів. Тим часом я продовжувала час від часу працювати. Нам стало простіше жити. І ось ми почали отримувати багато вигідних пропозицій від кредитних компаній і згодом погодилися приєднатися до числа їхніх клієнтів.
Здавалося, розпочалися зміни на краще. Ми дозволили собі купити невеликий дім на колесах та обставили його необхідними меблями. Нам здавалося, що прийшло довгоочікуване відчуття фінансової незалежності. Через деякий час ми взагалі перестали хвилюватися із цього приводу. Якщо нам подобалася якась річ, ми без вагань купували її. Нас не зупиняла нестача готівкових грошей, адже в нас була можливість купити будь-який товар у кредит.
Декілька років ми насолоджувалися життям, доки Річард не втратив роботу. Несподівано для себе ми зрозуміли, що на той момент ми вже потонули в боргах. Це було страшно. Той день поклав початок нашій 20-річній боротьбі за грамотне планування сімейного бюджету. Фінансові проблеми – одні з найбільш небезпечних труднощів, з якими стикається сучасна сім’я. Вони готують сприятливий ґрунт для виникнення конфліктів. Відчуваючи постійний тиск обставин, чоловік та дружина починають сваритися, звинувачувати один одного в тому, що трапилося. Часто такі сварки закінчуються остаточним розривом стосунків та розлученням.
Хоч вирішення фінансових питань було важким та тривалим процесом для нас, але, на щастя, наша сім’я не розпалася. Нижче ви зможете прочитати декілька порад щодо збереження сімейних стосунків у період, коли ви потрапили в скрутне становище.
Починайте з молитви
У Якова 5:13 сказано: «Як хтось між вами страждає, хай молиться!» Ми з чоловіком довгий час були занепокоєні своїм складним фінансове становищем. Якби ми присвятили цей час молитві, то могли б отримати значно більше користі.
Перше, що ми зробили, – це склали список усіх наших боргів і в молитві відкрили його Господові. Ми робили це щодня. Крім того, ми також молилися про те, щоб Господь звільнив нас від пригнобливого почуття страху за наше майбутнє. Ми просили в Бога мудрості для того, щоб домовитися з нашими кредиторами про відстрочення виплат. Ми щиро бажали, щоб Господь дарував нам можливість погасити термінові борги. Також ми просили Його вибачити нашу непередбачливість та допомогти зробити правильні висновки з нашої ситуації.
Щоразу, коли нам вдавалося виплатити борг, ми викреслювали його з нашого боргового й водночас молитовного списку та дякували Богові за Його милість.
Обговорюйте проблему відкрито
У Біблії в Якова 5:16 читаємо: «Тому визнавайте один перед одним гріхи, моліться один за одного, щоб зцілитися. Бо має велику силу ревна молитва праведника».
Коли ми з Річардом перестали контролювати наші витрати, то довгий час не обговорювали між собою цієї проблеми. Ми уникали цієї теми – не проблеми з нашою заборгованістю, а причини, з якої вона виникла. Нарешті, не витримавши напруження, я сказала: «Знаєш, мені страшно». «Мені теж», – відповів мій чоловік. Я здивувалася, коли побачила, що після цієї фрази йому стало легше.
Ми зрозуміли, що більше немає потреби страждати поодинці. Ми разом створили цю проблему і на той момент уже були морально готові до того, щоб вирішувати її також разом. Можливість обговорити нашу складну ситуацію допомогла нам об’єктивно поглянути на причини, які призвели до того, що в нас назбиралася ціла низка несплачених рахунків при тому, що наші потреби, як і раніше, не були повністю задоволені.
Визначте проблемні зони
Коли фінансові проблеми завдають вам поразки, взаємні звинувачення руйнують ваші стосунки: «Якби ти не купувала те і те, то…» або «Якби ти заробляв більше…» Ми з Річардом дійшли висновку, що помилки, яких ми припустилися при розподілі грошей у сімейному бюджеті, сталися через нашу неуважність, незаплановані витрати, неправильні рішення нас обох. Тому не слід звинувачувати лише одного. Якщо винні двоє, то й відповідати доведеться також разом. Придбайте зошит або спеціальну книгу для запису сімейних витрат.
Я раджу розділити аркуш на три колонки:
Витрати Дохід Усього
Записуючи витрати своєї сім’ї в зошит, ви зможете бачити, на що витрачаються кошти, які ви заробили.
Не зайвим буде також поставити собі такі запитання: на що ви переважно витрачаєте кошти? Яким чином ваші батьки розпоряджалися грошима? Чи не повторюєте ви їхніх помилок у фінансовому плануванні вашого сімейного бюджету? Чи часто робите покупки з метою звільнитися від депресії, злості чи нудьги?
Плануйте 
Спеціалісти рекомендують уперше обговорити питання планування бюджету в приємній, невимушеній атмосфері, віддаленій від буденної метушні. Наприклад, ми з Річардом вирішили обговорити це питання під час поїздки на природу. Ми сиділи під деревом та розмовляли про те, на що зможемо витратити наш дохід після того, як навчимося розумно планувати витрати. Наші мрії були такі: усиновити дитину, придбати власне житло, виплатити кредит за автомобіль та зібрати певні кошти на майбутнє.
Тепер ми, як правило, кожні три місяці організовуємо «планувальний день». При цьому ми з Річардом аналізуємо, чи вдалося нам ефективно розподілити фінанси за цей період а також обговорюємо плани на найближче майбутнє. У цьому питанні дуже важливо бути чесними один з одним. Інколи, звичайно, виникають суперечливі питання, але кожній сім’ї потрібно розробити власну єдину фінансову стратегію. Потім ми з чоловіком помітили, що час, потрачений на планування бюджету, також сприяє покращенню взаємовідносин у сім’ї.
Розподіляйте відповідальність
Народна мудрість каже: «Одна голова – добре, а дві – краще». Найзручніше, коли чоловік контролює витрати дружини, і навпаки. Нехай це нікого не бентежить, адже це не тотальний контроль, але раціональний підхід.
Чоловік та дружина повинні нести однакову відповідальність за розподіл сімейних фінансів. Такий підхід дозволить обом бути в курсі ваших фінансових можливостей. Коли ви побачите, що один з вас краще планує витрати у певній сфері, можна закріпити цей обов’язок за ним. Наприклад, дружина краще планує витрати стосовно продуктів харчування, а чоловік – комунальні витрати. Можливо, один з вас схильний до бережливості, у такому випадку він стримуватиме запал менш організованого в цьому плані партнера.
Зверніться за допомогою
Якщо ваші фінансові труднощі набули занадто серйозного характеру і ви не в змозі вирішити їх самостійно або ж не можете дійти між собою згоди, як діяти далі, то в такому разі вам необхідно звернутися за допомогою. Залежно від складності ситуації, вам може знадобитися консультація досвідченого фінансиста або когось із кваліфікованих знайомих. Не слід соромитися просити про допомогу.
Сьогодні можна знайти чимало інформації на тему фінансового планування і порад стосовно того, як раціонально розрахуватися з боргами. За допомогою спеціальної літератури ви зможете розширити знання у сфері питань сімейного бюджету. У цей період особливо важливо зберігати гарні стосунки один з одним.
Рухайтеся вперед 
Сьогодні мені часто доводиться відповідати на запитання нашої доньки: «Мамо, чому я повинна відкладати кошти? Адже ти можеш зараз заплатити за це, а я буду поступово віддавати тобі борг». Потім я вислуховую її обурення: «Але ж це несправедливо, я хочу придбати це вже сьогодні!» Ми з чоловіком не піддаємося її емоційним сплескам і не потураємо її миттєвим бажанням!
Ми з Річардом почали пояснювати дитині те, що колись дізналися про фінансове планування. Навчати цього потрібно якомога раніше, однак краще зробити це пізніше, ніж зовсім не зробити. З віком ви починаєте глибше розуміти необхідність економити та відкладати свої заощадження.
Деякі сімейні пари вважають за краще не торкатися теми спільного фінансового планування. Однак їхні труднощі та конфлікти не зникають від того, що вони про це не говорять. Сьогодення – це найкращий час для того, щоб розпочати вирішувати свої проблеми. І це не залежить від того, маєте ви чоловіка або дружину чи ні, одружилися ви нещодавно чи одружені вже багато років.
За час нашого сімейного життя, яке сягає вже 22 років, ми з Річардом мали фінансові злети та падіння. Хоч ми вчилися на власних помилках, це не заважало нам набивати нові «гулі». Під час вирішення тимчасових труднощів ми навчилися основного – спілкуватися.
Фінанси – це сфера, яка кидає нам багато викликів. Вона здатна вплинути на життєвий побут сім’ї. Ми з чоловіком зазнали багато фінансових штормів, але все ж таки човен нашого шлюбу зберігся. Ми, як і раніше, продовжуємо молитися, радитися та навчатися.

Кетрін ЛЕЙ

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист