Вивчення Біблії

Щоденні читання

Суботня школа

Суботня школа

Ваше здоров’я

Ваше здоров'я

ВІДПОЧИНОК, ЯКИЙ ЗАПЛАНУВАВ БОГ

Автор SDA.if.ua. Категорія Духовні роздуми

mceclip0 (2)

 

 

Мова піде про єдину заповідь, яка починається зі слова «пам’ятай». Це слово говорить про її існування задовго до того, як Бог написав Свій Закон на кам’яних скрижалях і дав його на Синаї ізраїльському народу.

Бог заповів людям дотримуватися суботній день ще в Едемі, і з тих пір ця заповідь ніколи не втрачала своєї сили. Коли Господь створив Землю, субота була встановлена ​​як нагадування про творчу силу Бога. Субота не є плодом фантазії основоположника якоїсь релігії. Сам Творець Всесвіту дав її людям як дар Своїм найкращим друзям. Христос сказав про Закон, частиною якого є четверта заповідь: «Доки існуватимуть небо й земля, жодна йота, жодна риска із закону не скасується, поки все не збудеться» (Матв. 5:18). Староєврейською мовою слово «шабат» означало спокій. З часу гріхопадіння і до цього дня дотримання суботи може принести людині фізичний відпочинок. Бог велить припинити всі повсякденні справи не тільки тому, що вони стомлюючі, а щоб людина один раз в тиждень, звільнившись від повсякденних справ, могла роздумувати про Творця і Його дивовижні діла. Природа сама звертається до наших почуттів, кажучи, що існує Бог-Творець і Владика Всесвіту. Дотримання суботи зберігає людину від ідолопоклонства, безбожництва, невірності, черствості.

«І наказав нам Господь чинити всі ті постанови, щоб боятися Господа, Бога нашого, щоб було добре нам усі дні, щоб утримати нас при житті, як дня цього» (П. Зак. 6:24). Субота життєво важлива для людини, оскільки вона сприяє максимальному задоволенню її потреб у фізичній, інтелектуальній, соціальній і духовній сферах і відкриває перед нею вічність. Субота направляє наші думки і серця до природи і веде до спілкування з Творцем. У співі птахів, у шелесті дерев і в шумі моря ми як і раніше можемо розрізнити Його голос, який колись чули наші прабатьки – Адам і Єва.

Живучи на землі, Ісус Христос святив суботу, кажучи про Себе: «Син Людський є володарем і суботи» (Матв. 12:8). Його учні дотримувалися суботи (Дії Апостолів 16:13; 18: 4). Перші християни поклонялися Богу саме в суботу. Історія дотримання суботи починається з часу створення людини і не припиниться навіть з приходом Царства Божого.

Господь говорить: «Якщо ради суботи ти стримаєш ногу свою, щоб не чинити своїх забаганок у день Мій святий, і будеш звати суботу приємністю, днем Господнім святим та шанованим… тоді в Господі розкошувати ти будеш» (Iс. 58:13,14). Бог створив суботу для щастя і радості всіх людей, і тому вона повинна бути для нас самим радісним з усіх днів тижня. Також дотримання суботи – це основна особливість тих, хто пам’ятає про своє походження, хто вірить в Бога любові – Який прощає, милує і виконує Свої обіцянки. Суботній спокій – це свідчення того, що людина знає істинного Бога, Який створив все і Який через Христа змінює грішне людське серце, приводячи його в гармонію зі Своєю волею.

Коли Господь звільняє нас від рабства гріха, Він просить, щоб ми дотримувалися Його Закону любові і свободи, щоб нам знову не стати рабами гріха. «Блаженна людина, що робить таке, і син людський, що міцно тримається цього, що хоронить суботу, щоб її не безчестити, та береже свою руку, щоб жодного зла не вчинити!» (Iс. 56:2). Ті, хто дотримуються суботи так, як просить Господь, з упевненістю можуть очікувати, що в їхнє життя увійдуть Божий спокій, благословення та освячення. Дотримання суботи – це аж ніяк не законничество. Ісус говорив: «Якщо любите Мене, збережете Мої заповіді» (Iван. 14:15). Дотримуючись суботи ми висловлюємо свою любов до Ісуса Христа. Господь не тільки створив людей, а й викупив їх від гріха. Субота – особливий знак цього порятунку, який говорить про те, що ми повністю можемо довіряти Богу.

Субота – пам’ятник Божої творчої сили – буде існувати вічно. І навіть тоді, коли на зміну нинішньому гріховному і розбещеному світу прийде Нова земля, причини для дотримання суботи залишаться колишніми. І ті, хто з ласки Божої знайде вічне життя, будуть прославляти Бога у святий суботній день.

________________________________________

Стаття підготовлена ​​за матеріалами книг Еллен Уайт «Бажання віків» і «Християнська родина». Видавництво «Джерело життя».

Придбати ці книги дуже просто!

Зателефонуйте нам:  (095)901-74-97   (0342)75-58-06

Запрошуємо: м. Івано-Франківськ, вул. Івасюка 76. (Щоденно працює бібліотека).

Зайдіть на наш сайт: http://sda.if.ua/

Дякуємо! J

Коментарі відсутні

Новини по дням

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Контакти

вул.Івасюка, 76
м.Івано-Франківськ
76000

Написати лист